Pečenáče z kapra

Ingredience

1000 g kapra, sůl, hladkou mouku, 2 vejce, strouhanku, olej na smažení, 400 ml octa, 400 ml vody, 100 g cibule, 70 g cukru, 10 g soli, sušenou papričku, celý pepř, bobkový list, hořčičné semínko

Video s návodem na pečenáče

Popis přípravy

Kapra nakrájejte na menší kousky, osolte a obalte v trojobalu, tady v mouce, rozšlehaném vajíčku a strouhance jako klasický řízek. Následně kousky kapra usmažte a nechte na papírové utěrce vychladnout.

V rendlíku svařte ocet, vodu, cukr, sůl, koření a nakrájenou cibuli a sušenou papričkou. Tímto lákem pak zalijte smažené kousky kapra vloženého do sklenice.
Nechte ryby tři až pět dní uležet a podávejte s nakládanou zeleninou.


Komentáře

Vladka - #
26.12.16

Petra Stupku uznávám už roky, tedy dlouhé roky. Učila jsem se s ním např. vánoční cukroví podle receptur jeho maminky, které publikoval. Vyneslo mi to uznání v celé rodině. Je skromný, šikovný a opravdu umí. Je mi sympatický i tím, že se nikam necpe a z vaření sobě i druhým udělal radost. Díky!!!! Vladka

Marika - #
2.12.16

Recept pánů z Rožmberka nemá chybu!Teď jsme dojedli a byla to mňamka

Petr Tomek - #
11.01.11

Docela by mě potěšilo, kdyby byly podobné recepty i v běžných hospodách namísto všudypřítomných matjesů. Zvlášť v krčmách podél Vltavy a Labe by to bylo na místě.

Petr Tomek - #
11.01.11

Starý recept na naloženého kapra má taky Rettigová:

Nejdříve si připravíme zhruba stejné porce kapra, omyjeme je, osušíme, osolíme po obou stranách a necháme asi hodinu odležet v chladnu. Potom rybu znovu osušíme, potřeme ji olivovým olejem a rychle opečeme na roštu nebo na pánvi do červena. Opečenou rybu předáme do nádoby, ve které ji budeme marinovat a necháme ji vychladnout. Zatím si připravíme marinádu – v hrnci povaříme dobrý vinný ocet, sůl, stroužek česneku v celku, celý pepř, nové koření, oloupané cibulky šalotky, kousek dobře omyté citronové kůry zbavený bílého vnitřku, hřebíček, bobkový list a ještě horkou marinádu nalijeme na kapra. Jakmile vše vychladne, přidáme ještě posekané kyselé okurky, nádobu povážeme papírem a uložíme na dva dny do chladničky. Třetí den lze kapra servírovat – podáváme ho ozdobeného kolečkem citronu a pokapaného olivovým olejem.

Jen dodávám, že v některých verzích jsou taky kaprlata. Zkoušel jsem to s kaprem i s jinými rybami, ale kapr je na to asi nejlepší. Dobře v tom chutnají jen opravdu dost tučné ryby, asi by tak šel i tolstolobik.

OTTA HEMPL - #
2.12.09

Jsem vášnivým rybářem, ale nejen to, také kuchařem, ale to co tady předvádí tento pán je excelentní kuchařské umění. Všechny recepty hltám a samozřejmě v rámci svých možností také připravuji. Zvlášte pak kapr pánů z Rožumberka. To fakt nemá chybu. Děkuji za vše.Otta hempl

Komentáře

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Rybářství Třeboň a.s.

Držitelem chráněného zeměpisné označení Evropské unie, které Třeboňský kapr obdržel v roce 2007 je společnost Rybářství Třeboň a.s.

Rybářství Třeboň a.s.

Aktuality

Sportovní rybolov 2017

Rekreační rybaření na rybnících Hejtman, Staňkovský, Nový Kanclíř a Podtrubí pod Ponědražským.

17.05.17 / Aktuality

Výlov Rožmberka 2017

Letošní termín slavnostního výlovu Rožmberka je 13. – 15. října 2017.

8.03.17 / Aktuality

Rybářské slavnosti 2017 v Třeboni

Pozvánka 18. až 20. srpna 2017 do Třeboně na tradiční velké Rybářské slavnosti 2017.

13.01.17 / Aktuality

Seznam všech certifikovaných prodejců

Vánoce 2016 a stánkový prodej třeboňského kapra u certifikovaných prodejců.

14.12.16 / Aktuality

Partneři

Třeboň a Třeboňsko

Partnerem Rybářství Třeboň pro pořádání Rybářských slavností je provozovatel portálu Trebonsko.cz společnost Destinace Třeboňsko o.p.s.

Třeboňský kapr

Rybářství Třeboň a.s. je partnerem rybářského závodu s názvem Třeboňský kapr.

Produkty z Třeboňského kapra

Doporučené recepty