Pokud byste si chtěli Třeboňského kapra vlastnoručně chytit, můžete využít nabídku sportovního rybolovu na rybnících společnosti Rybářství Třeboň a.s.
Pro rybaření na rybnících je určeno několik rybníků, které jsou pravidelně zarybňovány nejen Třeboňským kaprem, ale i dalšími druhy sladkovodních ryb.
Rybářství Třeboň a.s. oznamuje, že z důvodů příznivých klimatických podmínek bude i letos mimořádně sportovní rybolov na rybnících Hejtman, Staňkovský, Nový Kanclíř a nově i Táborský (Knížecí) zahájen již 1. března 2023.
Denní doba rybolovu je na všech rybnících stejná: od 4.00 do 24.00 hodin (viz Místní rybářské řády).
Pro lov Třeboňského kapra na Třeboňsku můžete využít tyto rybářské revíry:
a od 1. 5. 2023 Podtrubí pod Ponědrážským rybníkem
Rybaření na rybnících určených ke sportovnímu rybolovu je možné pouze s platným povolením vydaným Rybářstvím Třeboň a.s., které zakoupíte ve vybraných prodejních místech.
Chytání ryb na rybnících Rybářství Třeboň a.s. určených ke sportovnímu rybolovu na Třeboňsku je určené nejen pro organizované rybáře, ale i pro kohokoliv, kdo má chuť si zarybařit. Nemusíte být držiteli rybářského lístku, stačí si jen zakoupit pověření k lovu na udici a zajistit si potřebné náčiní a můžete vyrazit na ryby.
Při vlastním rybolovu je samozřejmě nutné dodržovat pravidla daná Místním rybářským řádem jednotlivých rybníků.
Vložte komentář či dotaz. U článku - Sportovní rybolov - zatím není zveřejněn žádný komentář.
Držitelem chráněného zeměpisné označení Evropské unie, které Třeboňský kapr obdržel v roce 2007 je společnost Rybářství Třeboň a.s.
Rybářství Třeboň a.s.Od 1. května 2023 lze rekreačně rybařit i na potrubí pod Ponědrážským rybníkem.
Rekreační rybaření na rybnících Hejtman, Staňkovský, Nový Kanclíř i Táborský začíná 1. března 2023.
Rybník Rožmberk se letos bude lovit na podzim od 13. do 15. října 2023.
Třeboňského kapra a další sladkovodní ryby z třeboňských rybníků dostanete v Praze na Sádkách Lahovice. Otevřeno celoročně.
Partnerem Rybářství Třeboň pro pořádání Rybářských slavností je provozovatel portálu Trebonsko.cz společnost Destinace Třeboňsko o.p.s.
Poněkud netradiční biftek si připravíte z filetu z kapra. Výška bifteku záleží jen na vašem přání.
Grilování Třeboňského kapra, je hlavně v době dovolených a letních pobytů čím dál populárnější.
Netradiční úpravu kapra na způsob "číny" je opravdovou pochoutkou, kterou by si neměl nechat ujít žádný milovník gastronomie.