Kapr pod bramborovou čepicí

Zajímavý recept pro přípravu kapra bez kostí je kapr zapečený pod bramborovou čepicí. Recept je vhodný pro děti.

Ingredience

500g filetů z kapra, střední cibuli, 150 g žampionů, sardelovou pastu, fazolové lusky, sůl, kmín, olej, 600 g brambor, 100 ml smetany, 50 g másla, 2 vejce, dýňová a slunečnicová semínka

Video s návodem

Postup přípravy receptu

Do osolené vody dejte vařit brambory, po uvaření sceďte a s máslem vyšlehejte na hladkou kaši. Kaši necháme chvilku vychladnout. Pak do kaše zašlehejte smetanu a následně vejce.

Filety z kapra nakrájejte na tenké proužky široké dva až tři milimetry. Překrájeného kapra osolte, ochuťte kmínem a jen lehce sardelovou pastou.

Žampiony oloupejte a nakrájejte na hrubší kousky, cibuli na měsíčky a pokud budete mít čerstvé fazolové lusky je třeba je krátce spařit vroucí vodou. V případě mražených lusků stačí, když je necháte předem zvolna rozmrznout.

Na dno zapékací nádoby dejte trochu oleje, rozetřete ho, pak přidejte kapra promíchaného se žampiony, cibulí a lusky. Celé dno nádoby by mělo být rovnoměrně pokryté.

Na tuto vrstvu rozetřete připravenou bramborovu kaši s vejci. Urovnejte její povrch, případně ho okrášlete ornamenty pomocí namočené vidličky nebo lžíce. Nakonec posypte semínky.

Závěrečnou část přípravy zařídí trouba rozehřátá na 160 stupňů. Vše pečte v této teplotě přibližně 20 minut. Na závěr krátce, 3 – 5 minut, pokrm dopečete při vyšší teplotě, aby se pěkně opekla bramborová kaše.

S čerstvým salátem je to výborné jídlo v jehož spodní části je šetrně upravené maso kapra dušené v zelenině a navrchu příloha v podobě zapečené bramborové kaše.

Vložte nový kometář

Vložte komentář či dotaz. U článku - Kapr pod bramborovou čepicí - zatím není zveřejněn žádný komentář.

Komentáře

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Rybářství Třeboň a.s.

Držitelem chráněného zeměpisné označení Evropské unie, které Třeboňský kapr obdržel v roce 2007 je společnost Rybářství Třeboň a.s.

Rybářství Třeboň a.s.

Aktuality

Sportovní rybolov 2019 začíná 1. 4.

Rybářská sezona 2019 na Staňkovském, Hejtmanu a Novém Kanclíři začíná již 1. dubna! Prodej pověření zahájen!

20.03.19 / Aktuality

Jarní výlovy 2019

Informace k jarním výlovům 2019 rybníků společnosti Rybářství Třeboň.

19.03.19 / Aktuality

Výlov Rožmberka 2019

Rybník Rožmberk se letos bude lovit od 11. do 13. října 2019.

23.01.19 / Aktuality

Rybářské slavnosti 2019

Termín Rybářských slavností v Třeboni 2019 je 16. až 18. srpna.

23.01.19 / Aktuality

Partneři

Třeboň a Třeboňsko

Partnerem Rybářství Třeboň pro pořádání Rybářských slavností je provozovatel portálu Trebonsko.cz společnost Destinace Třeboňsko o.p.s.

Třeboňský kapr

Rybářství Třeboň a.s. je partnerem rybářského závodu s názvem Třeboňský kapr.

Produkty z Třeboňského kapra

Doporučené recepty