Filety

Filet z kapra se připravuje ve zpracovnách ryb.

Kapří filety, které si získávají stále větší oblibu u zákazníků, patří k velmi kvalitním výrobkům z Třeboňského kapra. Kapří filet připravený ve zpracovnách Skupiny Rybářství Třeboň je velká část svaloviny z trupu kapra zbavená ploutví a velkých kostí včetně páteře. Vlastní filetování, při kterém je seříznuta svalovina z obou stran trupu co nejtěsněji podél žeber a páteře, se provádí ručně nožem.

Prořezávání svalových kůstek

Při zpracování kapřích filet se používá speciální technologie prořezávání svalových kůstek, pomocí které se dosahuje rozrušení kůstek v mase kapra, na pro člověka nerozpoznatelnou velikost. Prořezávání se provádí strojově do takové hloubky, aby filet zůstal soudržný. Rozrušené svalové kůstky se při další tepelné úpravě filetů rozpečou.

Kapří filety se prodávají ve formě chlazených a mražených rybích výrobků.

Filet z kapra připravený ve zpracovně ryb.

Snadná a rychlá příprava kapřích filetů

Chlazené kapří filety mají široké uplatněni pří přípravě nejrůznějších kapřích specialit. Velkou výhodou je jejich snadná a rychlá kuchyňská úprava. Díky nepřítomnosti kostí se velmi lehce porcují. Z kapřích filetů si můžete snadno připravit například smaženého kapra bez kostí. K oblíbeným kuchyňským úpravám kapřích filetů patří jejich grilování, ke kterému můžete využít i hotové marinované výrobky z Třeboňského kapra, jako například Kapří filet Rožmberk.

Filetů se využívá i k přípravě specialit v rybích restauracích, jako jsou například kapří hranolky. Díky nákupu filetu a našim receptům, by neměl být problém připravit si tuto lahůdku i v domácím prostředí během několika málo minut.

Domácí příprava filetů z podkovy

Vyřezávání filetů z půleného kapra je poměrně náročnou operací, která probíhá v prostředí zpracovny ryb. Pokud si však chcete připravit kapří filet v domácím prostředí, bude pro vás zřejmě výhodnější postup přípravy filetu z kapřích podkov. Postup, jak se u podkovy zbavit žeberních kostí a mezisvalových kůstek, je k dispozici v našich návodech pro zpracování kapra.


Komentáře

Admin - #
13.12.10

Dobrý den,

filety z kapra bez kostí je možno v Praze v průběhu roku objednávat na sádkách v Lahovicích.

Jednoduchý návod jak zbavit filety kůže je k dispozici videu.

Jiří Procházka - #
12.12.10

Prosím o sdělení,kde v Praze mohu zakoupit kapří maso bez kostí a kůže „biftečkové“.
 Děkuji

Komentář

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Rybářství Třeboň a.s.

Držitelem chráněného zeměpisné označení Evropské unie, které Třeboňský kapr obdržel v roce 2007 je společnost Rybářství Třeboň a.s.

Rybářství Třeboň a.s.

Aktuality

Informace k podzimním výlovům

Plán podzimních výlovů vybraných třeboňských rybníků na podzim 2023.

18.09.23 / Aktuality

Chyť a pusť

Rozšíření nabídky rekreačního rybaření o dva revíry, kde rybaření probíhá způsobem CHYŤ A PUSŤ.

7.07.23 / Aktuality

Prodej ryb 5. a 6. července

Prodejna ryb na sádkách v Třeboni bude ve dnech 5. a 6. července 2023 otevřena, a to v době od 9.00 do 12.00 hodin.

4.06.23 / Aktuality

Sportovní rybolov na Potrubí pod Ponědrážským rybníkem

Od 1. května 2023 lze rekreačně rybařit i na potrubí pod Ponědrážským rybníkem.

5.05.23 / Aktuality

Partneři

Třeboň a Třeboňsko

Partnerem Rybářství Třeboň pro pořádání Rybářských slavností je provozovatel portálu Trebonsko.cz společnost Destinace Třeboňsko o.p.s.

Třeboňský kapr

Rybářství Třeboň a.s. je partnerem rybářského závodu s názvem Třeboňský kapr.

Produkty z Třeboňského kapra

Doporučené recepty