Výrobky z kapra

Podkovy kapra

Oproti nákupu živé ryby je hlavní výhodou výrobků z ryb časová nenáročnost při jejich následné kuchyňské přípravě. Navíc při využití opracované ryby nevzniká velké množství nevyužitelného odpadu. Z hlediska kvality jsou nejhodnotnější výrobky z chlazených čerstvých ryb. Kvalitní maso Třeboňského kapra je zpracováváno na různé druhy chlazených, mražených a uzených výrobků z ryb, případně na rybí polotovary.

Zpracování Třeboňského kapra

K základním operacím při zpracování kapra patří odborné usmrcení ryby, odšupení a vyvrhnutí vnitřností. Kuchaný kapr může být konečným produktem, nebo se provádí další operace, jako odříznutí ploutví a hlavy – trup kapra. Kapr zbavený hlavy a ploutví se půlením dělí na tzv. půlky, nebo příčným krájením na podkovy. V sortimentu výrobků jsou i kapří hlavy a vnitřnosti.

K nejvyšší formě zpracování kapra patří filetování, což je seříznutí podstatné části svaloviny kapra. U kapřích filet se navíc provádí strojové prořezávání mezisvalových kůstek.

K dalším způsobům zpracování kapřího masa je výroba rybích polotovarů. Kapří je polotovar z drceného kapřího masa, který vám výrazně ušetří čas při přípravě pokrmů z ryb.

Při výrobě veškerých výrobků z Třeboňského kapra jsou dodržovány přísné hygienické normy. Zpracování probíhá ve zpracovnách ryb společnosti FISH MARKET a.s.

Způsoby prodeje výrobků z kapra

Opracovaný kapr (kuchaný, půlky, podkovy, filety) je prodáván ve formě chlazené nebo mražené ryby. Chlazené výrobky jsou volně ložené na ledu nebo vakuově balené. Kapří podkovy se dále zpracovávají na uzeného kapra.

Vložte nový kometář

Vložte komentář či dotaz. U článku - Výrobky z kapra - zatím není zveřejněn žádný komentář.

Komentář

your_ip_is_blacklisted_by sbl.spamhaus.org

Rybářství Třeboň a.s.

Držitelem chráněného zeměpisné označení Evropské unie, které Třeboňský kapr obdržel v roce 2007 je společnost Rybářství Třeboň a.s.

Rybářství Třeboň a.s.

Aktuality

Seznam certifikovaných prodejců

Vánoce 2022 a prodej třeboňského kapra u certifikovaných prodejců; seznam stánkového prodeje vánočního kapra.

5.12.22 / Aktuality

Prodej vánočních kaprů 2022 na sádkách

Pořiďte si třeboňského kapra na vánoce 2022 přímo od třeboňských rybářů.

30.11.22 / Aktuality

Nábor brigádníků pro vánoční prodej kaprů

Největší certifikovaný prodejce Třeboňského kapra hledá brigádníky pro prodej kaprů na Vánoce.

10.11.22 / Aktuality

Prodej kapra z podzimních výlovů

Kapr z podzimních výlovů 2022 je v prodeji za jednotnou cenu 119 Kč / kg.

3.10.22 / Aktuality

Partneři

Třeboň a Třeboňsko

Partnerem Rybářství Třeboň pro pořádání Rybářských slavností je provozovatel portálu Trebonsko.cz společnost Destinace Třeboňsko o.p.s.

Třeboňský kapr

Rybářství Třeboň a.s. je partnerem rybářského závodu s názvem Třeboňský kapr.

Produkty z Třeboňského kapra

Doporučené recepty