Skladování kapra

Skladovani Třeboňského kapra na ledu

Vykuchaného případně již naporcovaného kapra, kterého si zakoupíte anebo zpracujete sami doma, můteže při dodržování určitých pravidel skladovat i několik dní. Sladkovodní ryby vydrží čerstvé při teplotě 0 °C až 4 °C zhruba čtyři dny.

Rozhodně není vhodné kvůli skladování v řádu dní kapří maso zmrazovat, protože neodborným zmražením dochází k zhoršení jeho kvality.

Vlit teploty na procesy v kapřím mase

Pokud není dodržované teplotní rozmezí vhodné pro skladování chlazeného kapřího masa (0 až 4 °C), dochází k jeho znehodnocování. Při vyšších teplotách dochází k množení mikroorganismů a následnému kažení.

Nevhodné jsou i teploty nižší, při kterých dochází k pomalému zmrazování kapří svaloviny doprovázené tvorbou krystalů ledu v buňkách kapřího masa, které následně narušují strukturu svalových buněk. Po rozmrazení pak z kapřího masa vytéká buněčná šťáva a maso ztrácí svoji původní konzistenci. Z tohoto důvodu není vhodné kapří maso doma neodborně zmrazovat.

Skladování mražených výrobků z kapra

Mražené výrobky z Třeboňského kapra musí být skladovány při teplotě -18 °C a nižší. Při částečném rozmražení vlivem vyšší teploty dochází k zhoršování kvality výrobku. Mražené výrobky je možné skladovat několik měsíců, vakuované mražené výrobky mají delší dobu trvanlivosti.

Rozmrazování kapřího masa

Pro rozmrazování před kuchyňskou úpravou je třeba zvolit šetrné postupy, jako je rozmrazování v chladničce či ponořením do studené vody. Rozhodně není vhodné rozmrazování za pokojové teploty anebo v teplé vodě.


Komentáře

Admin - #
28.12.10

Rybí vnitřnosti lze skladovat při dodržení teploty –18°C po dobu max. 6 měsíců. Důležité je vnitřnosti zamrazit hned po vykuchání ryby a nikoliv až po několika dnech skladování v chladničce.

Karel mach - #
23.12.10

Dobrý den !

Jak dlouho mohu skladovat rybí vnitřnosti.Děkuji
K.Mach

Admin - #
17.12.10

Dobrý den,
nevidím důvod proč by se maso kapra mělo dávat do vody. Podstatné je především dodržení zmíněného teplotního rozmezí.

Martina - #
16.12.10

Dobrý den,
protože se blíží vánoce zajímalo by mne zda takto skladovaný kapr má být ve vodě či jen v mikrotenovém sáčku.Děkuji.

Komentáře

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Rybářství Třeboň a.s.

Držitelem chráněného zeměpisné označení Evropské unie, které Třeboňský kapr obdržel v roce 2007 je společnost Rybářství Třeboň a.s.

Rybářství Třeboň a.s.

Aktuality

Krajina Třeboňského kapra na Kudy z nudy

Pozvánky na výlety a zajímavá místa, spojená s Třeboňským kaprem, naleznete i na spřáteleném portálu Kudy z nudy.

12.10.21 / Aktuality

Informace k podzimním výlovům

Informace k výlovům třeboňských rybníků na podzim 2021. Všechny výlovy, včetně Rožmberka, budou bez doprovodných programů.

14.09.21 / Aktuality

Třeboňský kapr v Praze

Třeboňského kapra a další sladkovodní ryby z třeboňských rybníků koupíte také v Praze na Sádkách Lahovice. Otevřeno celoročně.

30.03.21 / Aktuality

Tip na výlet neznámou Prahou

Tip na výlet do přírody v Praze, při nichž můžete objevit zajímavá místa a pořídit živého Třeboňského kapra na velikonoční stůl.

30.03.21 / Aktuality

Partneři

Třeboň a Třeboňsko

Partnerem Rybářství Třeboň pro pořádání Rybářských slavností je provozovatel portálu Trebonsko.cz společnost Destinace Třeboňsko o.p.s.

Třeboňský kapr

Rybářství Třeboň a.s. je partnerem rybářského závodu s názvem Třeboňský kapr.

Produkty z Třeboňského kapra

Doporučené recepty