Živý kapr

Detailní snímek Třeboňského kapra šupináče.

Nákup kapra ve formě živé ryby je na tuzemském trhu velmi oblíbený a patří k tradičním vánočním zvykům. Živého Třeboňského kapra si v předvánočním čase můžete zakoupit na stáncích v mnoha českých městech. Díky celoročnímu prodeji živých ryb na sádkách Skupiny Rybářství Třeboň a dalších prodejních místech si živého kapra můžete opatřit kdykoliv během roku. Prodej živých kaprů na sádkách je určený jak pro koncové zákazníky, tak pro velkoodběratele.

Prodej živého kapra

Třeboňský kapr, který je chován ve formě kapra šupinatého i kapra lysce, dorůstá velikosti tržní ryby ve 3 nebo ve 4 letech stáří. Podle hmotnosti je rozdělen do váhových kategorií:

  • Kapr I. třída – do 2,5 kg
  • Kapr výběr nad 2,5 kg

Prodej živého Třeboňského kapra a dalších druhů sladkovodních ryb pro velkoobchodní odběratele ryb zajišťuje společnost FISH MARKET a.s., která je členem Skupiny Rybářství Třeboň.

Podstatná část produkce Třeboňského kapra je exportována do zahraničí (např. Německo, Slovensko, Rakousko). Zbylá část se uplatňuje na domácím trhu především při vánočním prodeji kaprů. Během roku si Třeboňského kapra ve formě živé ryby můžete zakoupit na prodejních místech společnosti FISH MARKET a.s. (Prodejna ryb sádky Třeboň, sádky v Praze – Lahovicích), na sádkách Rybářství Třeboň a.s. a vybraných prodejnách obchodů Hypernova a Interspar. Populární je také prodej živých kaprů i dalších sladkovodních ryb při výlovech rybníků společnosti Rybářství Třeboň a.s.

Jak doma zpracovat živého kapra

Pokud si nejste jistí, jak odborně usmrtit, vykuchat či naporcovat kapra, nabízíme vám v rubrice zpracování kapra podrobné návody, které jsou navíc doprovázené názorným videozáznamem.

Prodej kapřího plůdku a násady

Rybářství Třeboň, a.s., se kromě produkce Třeboňského kapra ve formě tržní ryby také zabývá produkcí kapřího plůdku a násad. Jako kapří plůdek jsou označovány ryby od vylíhnutí do jednoho roku života (K_0 a K_1). Násada jsou mladé ryby kapra určené k obsádce rybníků ve stáří dvou let (K_2).


Komentáře

Admin - #
20.12.10

Dobrý den,
ceny živých kaprů na Vánoce 2010 jsou zveřejněny pro sádky Lahovice. U ostatních prodejních míst jsou vždy uvedeny kontakty, takže pokud máte konkrétní dotaz, na cenu na některém prodejním místě vánočních kaprů, stačí se dotázat přímo v místě prodeje.

adam - #
18.12.10

Proč nikde nejsou ceny kaprů?

Komentář

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Rybářství Třeboň a.s.

Držitelem chráněného zeměpisné označení Evropské unie, které Třeboňský kapr obdržel v roce 2007 je společnost Rybářství Třeboň a.s.

Rybářství Třeboň a.s.

Aktuality

Informace k podzimním výlovům

Informace k výlovům třeboňských rybníků na podzim 2021. Všechny výlovy, včetně Rožmberka, budou bez doprovodných programů.

14.09.21 / Aktuality

Třeboňský kapr v Praze

Třeboňského kapra a další sladkovodní ryby z třeboňských rybníků koupíte také v Praze na Sádkách Lahovice. Otevřeno celoročně.

30.03.21 / Aktuality

Tip na výlet neznámou Prahou

Tip na výlet do přírody v Praze, při nichž můžete objevit zajímavá místa a pořídit živého Třeboňského kapra na velikonoční stůl.

30.03.21 / Aktuality

Sportovní rybolov - začátek sezony

Rekreační rybaření na rybnících Hejtman, Staňkovský a Nový Kanclíř začíná 1. dubna 2021.

18.03.21 / Aktuality

Partneři

Třeboň a Třeboňsko

Partnerem Rybářství Třeboň pro pořádání Rybářských slavností je provozovatel portálu Trebonsko.cz společnost Destinace Třeboňsko o.p.s.

Třeboňský kapr

Rybářství Třeboň a.s. je partnerem rybářského závodu s názvem Třeboňský kapr.

Produkty z Třeboňského kapra

Doporučené recepty