Zpracovny ryb

Zpracovna ryb Třeboň

Zpracování Třeboňského kapra je realizováno ve zpracovnách společnosti FISH MARKET a.s. Zkušený personál a technické vybavení zpracoven umožňuje výrobu široké škály kvalitních výrobků z Třeboňského kapra. Kromě výroby opracovaného a různým způsobem naporcovaného kapra (kapr kuchaný, půlky, filety, podkovy) jsou ve zpracovnách vyráběny také rybí polotovary.

Technické vybavení zpracoven umožňuje strojové opracování ryby, výrobu chlazených, mražených a uzených výrobků a používání kvalitních obalů včetně vakuování. Ve zpracovnách je také vyráběn šupinkový led určený pro přepravu a uchovávání volně ložených chlazených rybích výrobků.

Hygienické normy při zpracování ryb

Při veškerých postupech při zpracování Třeboňského kapra ve zpracovách jsou dodržovány přísné hygienické předpisy, které jsou zárukou vysoké kvality a zdravotní nezávadnosti produktů. Zpracování ryb se týká především zákon o potravinách a tabákových výrobcích č. 110/1997 Sb., a veterinární zákon č. 166/1999 Sb. a dále normy Evropské unie týkající se potravin živočišného původů (nařízení Evropského Parlamentu a rady EU 853/2004), organizace trhu s produkty rybolovu a akvakultur (nařízení Rady (ES) č. 104/2000) a pravidel informování spotřebitelů o produktech rybolovu a akvakultur ( nařízení Komise (ES) č. 2065/2001). Hygienické normy jsou samozřejmě dodržovány i při skladování a následné přepravě rybích výrobků.

Pracovní postupy při zpracování kapra

Základní pracovní postupy, které se používají při zpracování ryb ve zpracovnách, mají obdobné pořadí jako při domácím zpracování kapra. Po usmrcení ryb se provádí odšupení a vykuchání, případně další porcování. Na rozdíl od domácího zpracování se některé z těchto operací provádějí s využitím strojů. K nejvyšší formě zpracování kapra ve zpracovnách patří výroba kapřích filet, které jsou zbavené kostí díky strojovému prořezávání mezisvalových kůstek. Kapří maso bez kostí (filet) si můžete doma připravit z kapřích podkov, což je pro méně zkušeného zpracovatele poněkud jednoduší postup, oproti ve zpracovnách používanému vyřezávání filet z celého kapra či z půlek kapra.

Vložte nový kometář

Vložte komentář či dotaz. U článku - Zpracovny ryb - zatím není zveřejněn žádný komentář.

Komentáře

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Rybářství Třeboň a.s.

Držitelem chráněného zeměpisné označení Evropské unie, které Třeboňský kapr obdržel v roce 2007 je společnost Rybářství Třeboň a.s.

Rybářství Třeboň a.s.

Aktuality

Krajina Třeboňského kapra na Kudy z nudy

Pozvánky na výlety a zajímavá místa, spojená s Třeboňským kaprem, naleznete i na spřáteleném portálu Kudy z nudy.

12.10.21 / Aktuality

Informace k podzimním výlovům

Informace k výlovům třeboňských rybníků na podzim 2021. Všechny výlovy, včetně Rožmberka, budou bez doprovodných programů.

14.09.21 / Aktuality

Třeboňský kapr v Praze

Třeboňského kapra a další sladkovodní ryby z třeboňských rybníků koupíte také v Praze na Sádkách Lahovice. Otevřeno celoročně.

30.03.21 / Aktuality

Tip na výlet neznámou Prahou

Tip na výlet do přírody v Praze, při nichž můžete objevit zajímavá místa a pořídit živého Třeboňského kapra na velikonoční stůl.

30.03.21 / Aktuality

Partneři

Třeboň a Třeboňsko

Partnerem Rybářství Třeboň pro pořádání Rybářských slavností je provozovatel portálu Trebonsko.cz společnost Destinace Třeboňsko o.p.s.

Třeboňský kapr

Rybářství Třeboň a.s. je partnerem rybářského závodu s názvem Třeboňský kapr.

Produkty z Třeboňského kapra

Doporučené recepty